Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
14 Haziran 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Akay: Çerkezköy’ün 30-40 yıl sonrasını düşünüyoruz
Akay: Çerkezköy’ün 30-40 yıl sonrasını düşünüyoruz
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Vezirköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanlığı görevine seçilen Turgut Fiş ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik edip, başarılar diledi.Göreve geldiklerinde Çerkezköy’ün nüfusunun 115 bin olduğunu kaydeden Akay “ 2018 sonu ise muhtemelen nüfusumuz 167 bin olacak. 4 yıl önce aylık doğum sayısı 90-100 olan Çerkezköy’de, 2018 yılında aylık doğum sayısı 320’dir. İlçeye yatırım yaparken, karar alırken, önümüzdeki birkaç yıla göre değil, 30-40 yıl sonrasını düşünerek yapma zorunluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Kısacası bu pencereden bakarak hareket ediyoruz” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 23.12.2018 16:03
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Vezirköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak derneğin yeni başkanı Turgut Fiş ve yeni yönetimini tebrik etti.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

 

Ziyaretten ötürü Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden Dernek Başkanı Turgut Fiş “5 yıl öncesinde bizim biraz çekincelerimiz vardı. Ama Başkanımız bizimle çok yakın ilişkilerde bulundu. Hiçbir zaman kapısından boş dönmedik. Vahap Akay bizi yalnız bırakmadı ve bundan sonra da bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Başkan ikinci dönem adaylığı açıklandı. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin” dedi.

 

“ROZETİMİ ÇIKARDIM”

 

Çerkezköy Vezirköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “ Başkanımızın ve üyelerin samimiyetinden ötürü teşekkür ediyorum. 30 Mart 2014’te vatandaşlardan görev aldıktan sonra belediyenin kapısından içeriye girerken ‘yakamdaki parti rozetini çıkarıyorum, bundan sonra herkesin belediye başkanı olacağım’ demiştim. O gün bu gün, bu bakış açısıyla belediyecilik yapmaya çalıştık” diye konuştu.

 

“ÇERKEZKÖY BÜYÜK BİR MOZAİK”

 

Çerkezköy’ün büyük bir mozaik olduğunu kaydeden Akay dernekçiliğin ise zorluğuna dikkat çekti. Akay “ Türkiye’nin 7 coğrafyasından, 7 ikliminden, 81 ilinden bu topraklarda işimiz, aşımız için buluştuk. Çerkezköy, Türkiye’nin her yerinden gelen vatandaşlarımızla buluşma noktasıdır. Hangi ilden gelmiş olursak olalım, Çerkezköy sınırları içerisinde aynı pazara çıkan, çocukları aynı okullarda okuyan, aynı cenazede saf tutan, aynı mutlulukta bir araya gelen Çerkezköylüleriz. O yüzden bizler birbirimizden aldığımız bu kardeşlik duygularıyla Çerkezköy’ün geleceğine doğru hep beraber hareket ediyoruz. Bizler ülkemizin 7 coğrafyasından gelen vatandaşlarımızla buluştuğumuz bu noktada birbirlerimizin kültürlerini birbirimize anlatıyoruz, birbirimize yaşatıyoruz. Hemşehri derneklerimizin varlığı bizim için bir kere daha kıymetlidir. Görev yaptığımız süre zarfında ise derneklerimizin yanında olmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de Allah izin verirse aynı bakış açısıyla ile yanlarında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

 

Akay “ Beş yıllık süremizin sonlarına doğru geliyoruz. Kısacası seçim atmosferine giden bir süreci yaşıyoruz. 31 Mart 2019 tarihinde Çerkezköy yeni bir yerel seçim heyecanı yaşayacak. Aday olan tüm arkadaşlarımıza ise çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Sürecin başında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz haftalarda Çerkezköy’de yeniden belediye başkan adaylığımı açıkladım. İnşallah diğer arkadaşlarımız da açıklayacak ve daha güzel bir Çerkezköy için hep beraber karar alacağız. Ve Çerkezköy’ün yeni 5 yılında yeni hedeflerine doğru omuz omuza yürüyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

“HIZLI BİR ÇALIŞMA SÜRECİ GEÇİRDİK”

 

2013 yılında seçimlerden önce sokaklarda hedeflerini söylediğini ve bu hedeflerin bir çoğunu tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Akay “ Tabi ki eksiklerimiz ve hatalarımız olmuştur. Ancak Çerkezköy’e daha iyi nasıl hizmet ederiz diye beş yıl boyunca bunun mücadelesini verdik.  Derdimiz, tasamız daha güzel, daha mutlu bir Çerkezköy’de yaşamaktı. Geldiğimiz noktada yaptığımız yatırımlarla, yeni Pazar yerleriyle, yeni kültür merkeziyle, yeni yarı olimpik yüzme havuzuyla, piknik alanlarıyla, mesire alanlarıyla, 118 noktada yapılan park, bahçe çalışmalarıyla, dere ıslahlarıyla, altyapı yatırımlarıyla, yağmur suyu yatırımlarıyla; dere taşkınlarıyla, ani su baskınları ile anılan Çerkezköy’den bunları artık yaşamayan, geleceğe umutla bakan bir Çerkezköy var artık. 5 yılda kapalı düğün salonuyla, hizmete açacağımız kültür merkeziyle, 29 Ekim spor kompleksiyle, Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde bulunan spor parklarıyla, yeni altyapı yatırımlarıyla, yeni üst yapı yatırımlarıyla bu 5 yıllık dönemde hızlı bir çalışma dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

 

“30-40 YIL SONRASINI DÜŞÜNÜYORUZ”

 

Akay “ Beş yıl önce göreve geldiğimizde Çerkezköy’ün nüfusu 115 bindi. 2018 sonu ise muhtemelen nüfusumuz 167 bin olacak. 4 yıl önce aylık doğum sayısı 90-100 olan Çerkezköy’de, 2018 yılında aylık doğum sayısı 320’dir. İlçeye yatırım yaparken, karar alırken, önümüzdeki birkaç yıla göre değil, 30-40 yıl sonrasını düşünerek yapma zorunluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Kısacası bu pencereden bakarak hareket ediyoruz” dedi.

 

“VATANDAŞIN YANINDA OLDUK”

 

İlçe merkezinde kent park çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini kaydeden Akay “Çerkezköy’de yatırım yapması gereken kurumun sadece yerel yönetimler olmadığını, devletin tüm kurumlarının yatırım yapmak zorunda olduğunu anlatacağız. Bu yatırımları isteyip Çerkezköy’e kazandırmanın mücadelesini de vereceğiz. Bu topraklarda yaşıyoruz, burada hep beraber nefes alıyoruz. Burada yapılacak yatırımlar bu topraklarda yaşayan herkese yapılıyor. Biz bu bakış açısıyla 5 yıldır yatırımlar yapmaya çalıştık. Vatandaşlarımızın her an yanında olmaya çalıştık.  Bir bebek dünyaya geldi, hayırlı olsuna gittik. Çerkezköy’e yeni taşınanlara hoşgeldine gittik. Düğünde, dernekte nişanda vatandaşımızın yanında olduk. kötü günlerde, zor zamanlarda taziye çadırlarıyla vatandaşlarımızın yanında bulunduk. Kandilleri kandil şekeriyle hatırladık. Sabah işe giden vatandaşlarımızı bir kap sıcak çorba ile hatırladık. Okula yeni başlayan kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunurken, Ramazanda sokaklarda Ramazan sofraları kurduk ve vatandaşlarımızı aynı sofrada buluşturduk. Yalnız yaşayan vatandaşlarımıza her gün sefer tası ile yemek götürdük. 29 caminin 5 yıl boyunca periyodik olarak temizliklerini yaptık. Milli eğitime, okullarımıza ciddi destekler verdik. Okul yaptırdık, okul yapımlarına nakdi yardımlarda bulunduk. Yeni yapılacak devlet yatırımlarının önünü açmak için mücadele ettik. Çerkezköy’de okula giden çocuklarımızı 60 kişilik sınıflarda okumasın, bu çocuklarımız 30 kişilik sınıflarda okusun diye mücadele ettik” diye konuştu.  

 

“VATANDAŞIMIZIN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ”

 

Akay “  Vatandaşın derdiyle dertlenen, iyi gününü paylaşan, Çerkezköy’ün büyüme hızına ayak uyduracak yatırımları Çerkezköy’e kazandırmaya çalışan bir 5 yılı günahıyla sevabıyla tamamlamak üzereyiz. Bundan sonra neler yaptığımız değil, Çerkezköy’ün yeni 5 yılında nelere ihtiyacı olduğunu anlatacağız. Büyüyen gelişen, 2024 yılında 240 bin nüfus öngörülen Çerkezköy’ün nelere ihtiyacı var, bu topraklara hangi yatırımları kazandırmalıyız, bunları anlatmaya çalışacağız. Yeni seçim beyannamesi ile vatandaşlarımızın huzuruna çıkacağız. 5 yıl boyunca siyaseti bir kenarda tutarak sadece ve sadece ‘bu topraklara nasıl daha fazla hizmet ederiz’ diye düşündük. 8 Nisan 2014 günü belediyenin kapısından içeriye girerken, ‘herkesin belediye başkanı olacağım’ sözüyle çıktığım bu yolda aynı bakış açısıyla, aynı kararlılıkla Çerkezköy’ün yeni 5 yılında daha güzel yatırımlarla, daha mutlu bir Çerkezköy’de çalışmak ümidiyle inşallah yeniden sokaklarda, meydanlarda derdimizi anlatacağız, hedeflerimizi anlatacağız” açıklamasında bulundu. Akay, daha sonra ise vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

 

Haber/ Seyit SÜREN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
SELİM İLERİ İLERİ YILLARI GÖRMEK AMA YAKINI GÖREMEMEK
1-Yapılmakta olan Kültür Merkezinde kaç araç için park imkanı vardır? 2-Yapılmakta olan bisiklet yolları trafiği kilitliyor. 3-Kenar taşlarının değişimi tam bir israf mı?
24.12.2018 13:11
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Georg Fischer Hakan Plastik işçileri greve çıktı
Yel’den Kızılpınar’a hastane müjdesi
Gelişigüzel parklar kazaya davetiye çıkartıyor
Kısıtlamaya uymayan 57 kişiye 197 bin TL ceza
Zabıta ekipleri hurda işletmelerini denetledi
Akay: Alt yapının ardından üst yapıya başlayacağız
Vali Yıldırım’dan şehit ailesine ziyaret
Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren kaza
Çerkezköy’ün perileri final grubunu tek galibiyet tamamladı
Deniz salyası temizliği sürüyor
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya