Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
19 Eylül 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Şahin: Kalite ve akreditasyona önem veriyoruz
Şahin: Kalite ve akreditasyona önem veriyoruz
Tekirdağ NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, "Eğitim öğretimin kaliteli olması, üniversitemizin öğrenciler tarafından tercih edilebilirliği konusunda son derece önem arz etmektedir. Bu nedenle kalite ve akreditasyon konusuna Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak önem veriyoruz" dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 04.12.2020 18:08
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademik genel kurul toplantıları yapıldı. Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi 2020-2021 akademik genel kurul toplantısı Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin'in katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Eker ve Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Özyavuz ile akademik personel katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada kısaca fakülteyi tanıtan Dekan Prof. Dr. Murat Özyavuz, geçen akademik yılın değerlendirilmesi ile mevcut eğitim-öğretim yılına ait akademik ve idari durumu gösteren sunum gerçekleştirerek, planlanan çalışmalara değindi.

 

 

BAŞARISINDAN DOLAYI FAKÜLTEYİ KUTLADI

 

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin ise konuşmasına pandemi dolayısıyla bugüne kadar hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanları ve ön saflarda yer alan herkes olmak üzere, İzmir depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anarak başladı. Şahin, “Gönül isterdi ki bu toplantıyı yüzyüze yapalım. Ancak pandemi nedeniyle bu şekilde gerçekleştiriyoruz. En kısa zamanda toplantılarımızı eskisi gibi gerçekleştirmeyi ümit ediyorum” şeklinde konuştu. Şahin; Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin bu yıl 10. yılı olması ve Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)’ın gerçekleştirdiği Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması (DÜS) 2020’de fakülte olarak ilk üçte yer almaları dolayısıyla dekan Prof. Dr. Murat Özyavuz ve fakülte mensuplarını kutladı. Ardından akademisyenlere tek tek söz vererek, düşünce ve taleplerine dair karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Öğretim üyelerinden bilimsel dergilerde yer alacak daha fazla akademik yayın talebinde bulunan Rektör Şahin, çeşitli projelerle şehre katkılar sunan fakültenin öğretim üyelerini tebrik etti.

 

 

"FAKÜLTENİN AKADEMİSYENLERİ AYNI ZAMANDA SANATÇI"

 

NKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Eker ve Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı da fakültedeki akademisyenlerin aynı zamanda birer sanatçı olduklarının bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, taleplere dair çözümlerini dile getirdiler. Uzaktan eğitim, fiziksel kapasite ve fakülteye dair diğer konuların değerlendirilmesinin ardından, akademisyenler de toplantı sayesinde görüşlerini paylaşma fırsatı buldukları için memnuniyetlerini ifade ettiler. Daha sonra, çevrimiçi gerçekleşen Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

 

 

İİBF AKADEMİK GENEL KURULU YAPILDI

 

 

Öte yandan NKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) akademik genel kurul toplantısı da yapıldı. Rektör Şahin'in katılımıyla uzaktan erişim yolu ile yapılan toplantıda Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Eker, Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rasim Yılmaz ve akademik personel katıldı. Toplantıda ilk olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rasim Yılmaz, akademik yıl değerlendirilmesi, eğitim-öğretim faaliyetleri ve idari faaliyetler hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Pandemi sürecini değerlendiren Rektör Şahin ise “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz bizim değer verdiğimiz, kıymet verdiğimiz birimlerimizden bir tanesi. Özellikle eğitim öğretim konusunda tüm birimlerde olduğu gibi sizlere de 23 Mart tarihinde asenkron, 30 Mart tarihi itibari ile senkron olarak geçtiğimiz online eğitim konusunda gösterdiğiniz hassasiyetve sürecin sorunsuz ilerlemesine katkı sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

"EĞİTİM ÖĞRETİM KALİTESİ TERCİHTE ÖNEMLİ"

 

 

Şahin, şöyle konuştu: “Eğitim öğretimin kaliteli olması, üniversitemizin öğrenciler tarafından tercih edilebilirliği konusunda son derece önem arz etmektedir. Bu nedenle kalite ve akreditasyon konusuna Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak önem veriyoruz. Kalite ve akreditasyon sadece birimlerin yöneticilerinin değil; tüm personelin önem vermesi gereken bir konu. Dolayısıyla tüm personelimizden bu konuda özveri göstermesini bekliyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günlerde koyduğumuz hedeflerin peşindeyiz ve sırasıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.” Konuşmaların ardından toplantı Şahin ve fakülte öğretim elemanlarının karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu bölüm ile devam etti.

 

 

Haber/Sevay SÖNMEZ

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya