Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
05 Ağustos 2021 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Albayrak Çerkezköy için Cumhur ittifakına çağrıda bulundu
Albayrak Çerkezköy için Cumhur ittifakına çağrıda bulundu
Çerkezköy’ün başlıca sorunları arasında yer alan alt yapının yenilenmesine yönelik yılan hikayesine dönen İller Bankasındaki kredi talebinin halk ve idareciler tarafından duyulması için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, başta TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop olmak üzere Cumhur ittifakının üyelerine çağrıda bulundu. Türkiye’nin sanayi vizyonunda hatırı sayılır bir yere sahip olan Çerkezköy’ün alt yapısının artan nüfusa cevap veremez hale geldiğini kaydeden Albayrak, “ Bunun için Büyükşehir’imizin yatırım planında bulunan ve kredi için aylardır İller Bankası’nda bekleyen onayımız bir türlü çıkmazken, Çerkezköy’ün yarınları için Çerkezköy halkı için bugünden bu çağrıyı hem hemşerimiz TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop’a, hem de Cumhur ittifakı üyelerine Çerkezköy halkı adına yapmayı uygun buldum. Çerkezköy halkının hakkı olan haklı talebinin yerine getirilmesini istiyorum. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Kapaklı’ya yapılacak olan 60 milyonluk yatırımın gereğini yerine getiriyorum. Bizim için Kapaklı’nın Çerkezköy’den, Çerkezköy’ün ise Kapaklı’dan farkı yoktur. Bunu Kapaklı’da yaşayan halkımızda, Çerkezköy’de yaşayan halkımız da hizmetlerimizle görmektedir ve bilmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Kapaklı’nın hakkını Kapaklı’ya teslim ediyorum. Ancak Çerkezköy’ün hakkını korumayı ve İller Bankası tarafından uğradığı haksızlığı da dile getirmeyi görev addediyorum. Benim gibi kamusal sorumluluğu olan başta Cumhur ittifakı olmak üzere siyasi erkten Çerkezköy için ellerini taşın altına koymaları gerektiğini kamuoyuna hatırlatıyorum” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 17.06.2021 20:07
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy’e altyapı yatırımı için kredi  konusunda TBMM Başkanı ve AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kemal Çetintaş ve MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel ile MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e çağrıda bulundu.

 

YAZILI AÇIKLAMADA BULUNDU

 

Albayrak yazılı açıklamasında, “ Tekirdağ ilimizin büyükşehir statüsüne kavuşması ile Çerkezköy ilçemizin coğrafi ve idari olarak ikiye ayrılması sonucunda Kapaklı ilçesi kurulmuş ve bu şekilde yeni bir idari oluşum sağlanmıştır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin sanayi vizyonunun bir gereği olarak büyük bir özenle hizmet verdiğimiz Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizin ekonomik anlamda cazibe merkezi olmaları, yoğun bir şekilde göç almaları, hızlı bir şekilde büyümeleri ve yerleşim alanlarının sürekli olarak genişlemesi sebebiyle içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi altyapı yatırımları başta olmak üzere pek çok alanda yatırımlara ihtiyacı bulunmaktadır. Aralarında yalnızca 5 kilometre mesafe bulunan yüksek nüfus yoğunluğuna sahip Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerine yapılacak yatırımların bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

 

 

 

ÇAĞRIDA BULUNDU

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizde ihtiyaç duyulan altyapı hizmetleri gerçekleştirmek amacıyla bir proje hazırladıklarını ve bu projenin finansmanı için İller Bankasına borçlanma talebinde bulunduklarını kaydeden Albayrak, “ Kapaklı ilçemize altyapı yatırımlarının yapımıyla ilgili 60.000.000 TL'lik İller Bankası A.Ş. tarafından kabul edildi, ancak Çerkezköy ilçemize yapılacak altyapı yatırımlarıyla ilgili borçlanma talebi ise henüz onaylanmadı. Söz konusu projenin bütünlük ve uyum içerisinde hayata geçirilebilmesi için Çerkezköy ilçesi altyapı yatırımlarıyla ilgili "borçlanma talebinin" de ivedilikle kabul edilmesi büyük önem arz etmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı olarak İller Bankası tarafından tahsis edilen 60.000.000 TL ile Kapaklı ilçemizde önemli bir ihtiyaç olan altyapı yatırımlarını başlatmak üzere borçlanma talebimin gereğini yerine getiriyorum. Ancak içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatların yapımının ötelenmesi veya yapım sürecinin uzaması halinde Çerkezköy ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Bu sebeple Çerkezköy ilçesi altyapı yatırımlarıyla ilgili borçlanma talebinin kabul edilmesi konusunda destek vermeleri için TBMM Başkanımız, Tekirdağ AK Parti Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ Milletvekillerimize, AK Parti ve MHP Tekirdağ İl ve Çerkezköy İlçe yöneticilerine çağrıda bulunuyorum” diye konuştu.

 

VERMİŞ OLDUĞUNUZ SÖZÜ YERİNE GETİRECEĞİNİZE İNANIYORUZ

 

Albayrak,  “Gereği için tüm yetkilileri göreve çağırıyor, kentimize ve Tekirdağ halkına hizmet etmekten başka bir amacı bulunmayan Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve Çerkezköy ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza verdikleri sözleri yerine getirmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Söz konusu borçlanma talebimizle ilgili olarak daha önce kredi çıkarma sözü veren ve bu sözünü 13.05.2021 tarihinde Süleymanpaşa ilçemizde inşa etmekte olduğumuz Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi ziyareti esnasında yineleyen TBMM Başkanımız ve Tekirdağ AK Parti Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop'un vermiş olduğu sözü yerine getireceğine inanıyor ve gereğini arz ediyorum” dedi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kooperatif Marketlerin 3’üncü şubesi açıldı 
Düğün yemeği 115 kişiyi hastanelik etti
Mazot yüklü tanker devrildi, faciadan dönüldü
Aşı olmayanlar kıraathane ve kafelere giremeyecek
Vaka sayılarında korkutan artış
Uyuşturucuları 'Kekik var mı', 'Nane şekeri getir' şifreleriyle satmışlar!
CHP'li 11 Başkan’dan THK’ya iş birliği deklarasyonu
İşten atılan işçilerden Büyükşehir Belediyesine tepki
Hasattan toplanan nohutlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak
Polisi görünce elinden attığı torbadan uyuşturucu çıktı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya