Albayrak: Tarım ve hayvancılığa büyük önem veriyoruz

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile SS. Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği, Süleymanpaşa Süt Üreticileri Birliği, Malkara Süt Üreticileri Birliği, Hayrabolu Süt Üreticileri Birliği, Saray Süt Ü
Tekirdağ 18.06.2021 12:11:00 0

Tekirdağ’da hayvancılığın geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlara karma yem temini konusunda destek verilmesi amacıyla gerçekleşen protokol kapsamında karma yem bedelinin yüzde 10’u Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. İmza töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra SS. Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Hayrabolu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Saran, Çorlu-Marmaraereğlisi Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali Topuz, Saray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fikret Özer, Süleymanpaşa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Baykut ve Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil yer aldı.

 

HAYIRLI OLSUN

 

İmza töreninde konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “ Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığa büyük önem veriyoruz. Bu alanda Türkiye’deki diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak birçok projeyi hayata geçirdik. Bugün imzaladığımız bu protokol ile de hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlarımıza destek olmayı amaçlıyoruz. Tekirdağ’a ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Haber/Sevay SÖNMEZ