Dolandırıcı mağaza müdürü cezaevine gönderildi

Atatürk Caddesi üzerinde senetle alışveriş yapılan Behamo mağazasında onlarca vatandaşı milyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen mağaza müdürü, Çerkezköy polisi tarafından yakalandı.

10.07.2024 11:08:00 0
Dolandırıcı mağaza müdürü cezaevine gönderildi

Çerkezköy’de Atatürk Caddesi üzerinde senetle alışveriş yapılan Behamo mağazasında onlarca vatandaşı milyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen mağaza müdürü Mehmet Akif Aydemir, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonrası gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından Çerkezköy Adliyesine sevk edilen Aydemir, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

Çerkezköy Atatürk Caddesi’nde beyaz eşya ve mobilya sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Behamo adlı iş yerinde mağaza müdürü Mehmet Akif Aydemir müşterilerden aldığı parayı firmaya göndermeyip, tahsilatları kendi gibi başka bir çalışan adına havale ettirip yüzlerce vatandaşı dolandırmıştı. Gazeteci Şaban Kardeş’in önceki gün mağdur Fatih Kızıl, Yunus Melimez, Orhan Ölmez, Fuat Eraygan, Suat Kızıl, Mükremin İdev, Enes Kılıç ve Fatih Kızıl ile yaptığı canlı yayının ardından Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. 

GÖZALTINA ALINDI 

Senetlerin karşılığı olan ücretleri şirketin hesabı yerine kendisinin ve iş birlikçisi olduğu iddia edilen başka bir mağaza çalışanının hesabına yönlendirdiği iddia edilen Aydemir Çerkezköy Polisi tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunda Aydemir, hakkındaki suçlamaları kabul etmezken, olayla ilgili mağazanın bölge sorumlusu Cihan Ö. ve firma sahibi Recep Talha T.’nin de ifadesi alındı. Bu yöntemle birçok vatandaşı dolandıran Aydemir’in son günlerde çevresindeki bazı kişileri arayarak borç para istediği iddia edildi. 

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ 

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çerkezköy Adliyesine sevk edilen Aydemir, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aydemir’in hesabını kullandığı iddia edilen mağaza çalışanı Nurullah Demircan’ın da yakalanması için polis ekipleri çok yönlü soruşturma başlattı. Yaşanan bu olayın ardından mağaza yetkililerinin de Çerkezköy’deki faaliyetlerini durduracakları öğrenildi. 

 

Haber / Faik Onur KAYA 

 

 

 

 

 


0282 747 65 10