Ergene Atatürk Evi'ne ziyaretler devam ediyor

Ergene'de açılan Atatürk Evi'ne ziyaretler devam ediyor. Girişlerin ücretsiz olduğu Atatürk Evi'ne bir ziyaret de Benek Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirdi. Ergene Belediy
Ergene 21.01.2022 16:44:00 0

Atatürk Evi’nde Atatürk’ün bütün hayatının müzeleştirildiğini belirten Başkan Yüksel, “Ergene Belediyesi Atatürk Evi sadece Atatürk'ün yaşadığı bir ev olarak değil aynı zamanda bütün hayatının anlatıldığı müze şeklinde tasarlandı. Ara kat Selanik'te doğduğu evin özelliklerini birebir yansıtırken evin üst katı Atatürk'ün hayatının anlatıldığı müze konseptinde tasarlandı” dedi.

 

“GİRİŞLER ÜCRETSİZ”

 

Başkan Yüksel, “Cumhuriyet'in ilanının yapıldığı İlk meclis binasının iç tefrişatı birebir ölçeklendirilerek uygulandı. Tefrişat projesinde kullanılan antika eşyaların tamamı 19. yüzyıl sonu 20. yüzyıl başı tarihlerini taşıyan orijinal eserlerden oluşuyor. Girişin ücretsiz olduğu Ergene Atatürk Evi ziyaretçilerini bekliyor” ifadelerini kullandı.

 

“ERGENE’NİN GELECEĞİ İÇİN YORULMADAN DİNLENMEDEN ÇALIŞACAĞIZ”

 

Geleceğin teminatı olarak gördüğü çocuklara gezilerinde eşlik ettiğini söyleyen Başkan Yüksel, “Bölgemizin en iyi eğitim kurumlarından biri olan Benek Koleji öğrencilerimiz ve öğretmenleri ile birlikte Ergenemize kazandırdığımız en yeni kalıcı eserimiz olan Ergene Belediyesi Atatürk Evimizi ziyaret ettiler. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bu güzel ziyaretlerinde bende eşlik ederek onlara Atatürk Evimizi gezdirdim. Atatürk'ümüzün hayatını canlandırdığımız bu büyük eserimizi ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirmeleri beni çok mutlu etti. Söz verdiğimiz gibi Ergenemizin geleceği için yorulmadan dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Haber/Gülay YİĞİT SEZEN