Kaymakam Duru'ya ' Dünya Gümrük Günü' ziyareti

26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle Çerkezköy Gümrük Müdürü Vekili İsmail Şehitoğlu, ve gümrük görevlileri protokol ziyaretleri gerçekleştirdi. Çerkezköy Gümrük Müdürü İ
Çerkezköy 26.01.2022 14:37:00 0

Sohbet havasında geçen ziyarette Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Çerkezköy  Gümrük Müdürü Vekili İsmail Şehitoğlu beraberindeki personellerin Gümrük Günü’nü kutladı. 

 

GÜNLERİNİ KUTLADI

 

Ziyarette konuşan Çerkezköy Kaymakım Murat Duru, “ Çerkezköy Gümrük Müdürü Vekili İsmail Şehitoğlu ve personeli bugünün Dünya Gümrük Günü olması münasebetiyle ziyaretimize geldiler. Ziyarette Müdürümüz Çerkezköy Gümrüğümüz ve gümrüğümüzün çalışmaları ile ilgili bilgi sundular. Müdürümüz özetle üç organize sanayi bölgesi bulunan yaklaşık 600 büyük ölçekli firmanın üretim yaptığı Ülkemizin en önemli ekonomik lokomotiflerinden biri olan Çerkezköy’ümüzün gümrüğünün 2021 yılında yapılan ihracat rakamları 1 milyar 392 milyon dolar olurken, ithalat rakamlarının ise 1 milyar 843 milyon dolar olduğu bilgisinin yanında günlük 200 tıra işlem yaptıklarını anlattı. Çok yoğun gümrük olduklarını ifade ettiler. Bizler de Çerkezköy Gümrük Müdürümüze ve 39 personeline çalışmalarında başarı dileyerek Dünya Gümrük Günlerini canı gönülden kutladık”dedi.

Haber/Faik Onur KAYA