İlginizi Çekebilir


Kocaçınar: Başvuru için son gün 15 Şubat

24 Nisan'da yapılacak Engelli Kamu Personeli Sınavı için başvuruların 27 Ocak - 15 Şubat tarihleri arasında alınacağını belirten Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şube Başkanı Güln
Tekirdağ 28.01.2022 16:56:00 0

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2022 E-KPSS takviminin açıklandığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 24 Nisan’da yapılacak 2022-EKPSS sınavı için başvuru kılavuzunun https://osym.gov.tr sitesinde yayımlandığını belirtti. Aygün, “Başvurularınızı 27 Ocak - 15 Şubat tarihleri arasında yapabilirsiniz. Şimdiden adaylarımıza başarılar dilerim” dedi.

 

“E-KPSS ARAŞTIRMALARI HIZ KAZANDI”

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar ise  “ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yaptığı açıklamada 2022'de ÖSYM Başkanlığınca uygulanacak sınavların; sınav, başvuru ve sonuç açıklama tarihlerini paylaştı. Bu gelişmenin ardından engelli memur adaylarının E-KPSS araştırmaları hız kazandı” ifadelerini kullandı.

 

SINAV 24 NİSAN’DA ORGANİZE EDİLECEK

 

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-EKPSS) başvurularının 27 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında tamamlanacağını da anımsatan Kocaçınar, “Sınav ise 24 Nisan tarihinde organize edilecek. Öte yandan bu sınav için geç başvuru günü de 9 Mart olarak belirlendi. E-KPSS oturumunun sonuçları ise 20 Mayıs’ta adayların erişimine açılacak. TSD Çerkezköy Şubesi olarak tüm engellilerimiz, üye ve üye yakınlarımızın bilgi edinmesini rica ederim” dedi.

Haber/Sevay SÖNMEZ