Tekirdağ'da sağlık çalışanları ödüllendirildi

Tekirdağ Halk Sağlığı Başkanlığı ' 2021 Yılı Halk Sağlığı Hizmetleri En'leri  programı düzenleyerek sağlık çalışanlarına düzenlenen törenle 'başarı belgesi' verdi.G
Tekirdağ 23.01.2022 17:06:00 0

Tekirdağ’daki Halk Sağlığı Başkanlığı ve bağlı birimlerinin 2021 yılında vermiş oldukları bazı hizmetlerin en iyilerini belirlemek için tören düzenledi.  Tekirdağ Halk Sağlığı Başkanlığı ' 2021 Yılı Halk Sağlığı Hizmetleri En’leri  Programı' adıyla, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, Konferans Salonu'nda tören düzenledi. Törene, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Haci Bayram Zengin, Sağlık Hizmetleri Başkanı Mustafa Dönmez ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

 

EMEKLERİNİN TARİHE MAL OLDU

 

Programda konuşan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, “Sizler sahadaki duruşunuzla bizim kılcal damarlarımız olarak, her ihtiyaç duyduğumuz anda doğru bilgilendirmelerle bakanlığımıza karşı bizi mahcup etmediniz. Her fırsatta tutan elimiz, yürüyen ayağımız, gören gözlerimiz oldunuz. Gerçekten bütün sağlık çalışanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte bir orduyuz, hep birlikte bir takımız. Bu pandemi dönemi gerçekten bizim içinde çok ilginç bir deneyim oldu. Dünya ülkelerine de örneklik teşkil edecek gerçekten başarılı bir yürüyüş ortaya koyduğumuza inanıyorum. Bu başarının en büyük emektarı sizlersiniz. Biz size ne kadar teşekkür edersek, inanın az kalır. Emekleriniz tarihe mal oldu” dedi.

 

BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

 

Bütün sağlık çalışanlarına teşekkür eden Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “ Çok çalıştılar. Halende çalışmaya devam ediyorlar. Pandemi sadece sağlıkçıların işi değil. Hepimizin pandemi kurallarına riayet etmesi gerekiyor" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından pandemi süresi boyunca büyük çabalar ve uğraşlar veren sağlık çalışanlarının enlerine katılımcılar tarafından başarı belgesi verildi.

Haber/Şaban KARDEŞ