Uluslararası Plaj Voleybolu muhteşem maçlara sahne oldu

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Uluslararası Plaj Voleybolu, ulusal ve uluslararası muhteşem maçlara sahne oldu.

Marmara Ereğlisi 21.08.2023 16:13:00 0
Uluslararası Plaj Voleybolu muhteşem maçlara sahne oldu

 

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Uluslararası Plaj Voleybolu, ulusal ve uluslararası muhteşem maçlara sahne oldu. Turnuva kapanışında konuşan Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Her defasında daha iyisini yapmaya gayret ettiğimiz Plaj Voleybolu Turnuvası’nda bu yıl çok daha fazla ses getirecek bir farkındalık programıyla birleştirdik” dedi. 

18-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Plaj Voleybolu Marmaraereğlisi’nde, büyük heyecan ve coşku yarattı. 

 

FİNAL 20 AĞUSTOS’TA OYNANDI 

 

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Marmaraereğlisi Belediyesi’nin iş birliğiyle Otizm ve Down Sendromuna farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Bioderma Pro Beach Tour Marmaraereğlisi Etabı 20 Ağustos Pazar günü oynanan yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

 

OTİZME MAVİ IŞIK YAK

 

Turnuva kapanışında kupa ve madalya töreni öncesi konuşan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ‘’Yaz Şenlikleri kapsamında ‘’Otizme mavi ışık yak’’ sloganıyla farkındalık yaratarak, Uluslararası Plaj Voleybolu Şenliği’nin bu yıl beşincisini gerçekleştiriyoruz. Trakya’nın turizm kenti olan ilçemizde kumsallarımızın misafirlerimizle dolup taştığı yaz döneminde, hem vatandaşlarımızın eğlenmesi hem de otizme farkındalık oluşturmak adına Marmaraereğlisi Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)  işbirliği ile her yıl böyle bir etkinliğe imza atıyoruz. Her defasında daha iyisini yapmaya gayret ettiğimiz Plaj Voleybolu Turnuvası’nda bu yıl çok daha fazla ses getirecek bir farkındalık programıyla birleştirdik. 

Emeği geçen herkese, sporcularıma ve destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Organizasyonda kadınlarda şampiyonluğa Baştaşlar ( Merve Çelebi-Esra Betül Çetin) takımı ulaşırken, ikinciliği Ukrayna’dan Kseniia Mazur-Anna Kalchenko ikilisi, üçüncülüğü ise Babadağ Teleferik (Kübra Hatice Tanrıkulu-Medine Korkmaz) takımı elde etti. Erkekler kategorisinde şampiyonluğa İran’dan Arash Vakili-Abdolhamed Mirzaali ikilisi, ikinciliği Yusuf Özdemir-Batuhan Kuru ikilisi üçüncülüğü ise Babadağ Teleferik (Hasan Hüseyin Mermer-Sefa Urlu) takımı elde etti.

 

Haber / Semih SARMA


0282 726 91 91