Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Nisan 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Editör'ün haftaya bakışı /
Başbakan’ın Tekirdağ ziyareti
AK Parti’nin 5. Olağan İl Kongresine katılmak için Tekirdağ’a gelen Başbakan Davutoğlu’nun heyecan dolu konuşmaları, Tekirdağlılar için bir müjde yağmurunu andırıyordu. Konuşmalara siyaset penceresinden bakıldığında ise AK Parti’nin Tekirdağ’ı kazanmak istemesindeki arzu heyecan göze çarpıyordu.
Yayın Tarihi: 26 Şubat 2015 Perşembe, 14:27
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Nitekim en son 30 Mart yerel seçimleri öncesi Tekirdağ’a Başbakan olarak gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan da, 4 ay aradan sonra Cumhurbaşkanı adayı olarak Tekirdağ’ı ziyaret etmişti. Şimdi AK Parti’nin 5. Olağan İl Kongresi vesilesiyle Başbakan Ahmet Davutoğlu da Tekirdağ’a geldi.

Tekirdağ, gerçekten iktidarın ve AK Parti’nin bütün siyasal yöntemlerle, bıkmadan usanmadan kazanmaya çalıştığı illerden biri olarak dikkat çekiyor. Tekirdağ’ın 1 Nisan 2014 itibari ile resmi olarak Büyükşehir statüsü kazanmasını da bu gayretin bir sonucu olarak görebilirsiniz.

Bu Tekirdağ ziyareti ile anlaşılıyor ki AK Parti, önümüzdeki seçimde Tekirdağ’ı es geçmeyecek.

Kongrede Tekirdağ'a çok önem verdiklerini belirten Başbakan “Tekirdağ bizim batıya doğru, Avrupa'ya doğru ilham vererek yürümemizi sağlayan şehir. Tekirdağ, Balkanlar'da, Evlad-ı Fatihan'ın zorlukla karşılaştığında dönüp sığındığı şehir. Hem Ensar hem Muhacir olmuş, kahraman şehir” diyordu.

Seçim stratejisi olarak CHP’ye ve MHP’ye eleştirilerde bulunan Başbakan, kendi partililerine de seçim yol haritası çizmeyi ihmal etmiyor AK Partililere “Hiç gücenmeyeceksiniz. Hiç küsmeyeceksiniz. Her Tekirdağlının kapısını çalacaksınız. Tekirdağ’ın bu çilelerinin bitmesinin AK Parti iktidarı ile mümkün olduğunu anlatacaksınız” diye seçim taktiği veriyordu.

Başbakan Davutoğlu’nun partililerine verdiği seçim yol haritasında dile getirdiği söylemler gerçekten heyecan doluydu:

"Avrupa, Rumeli" denilince aklımıza Tekirdağ'ın, aydınlık yüzlü, çalışkan insanlar denilince de Tekirdağlıların geldiğini söyledi Başbakan. “AK Parti davası en kolay Tekirdağlılara anlatılır” dedi. “Tekirdağ, Türkiye'de demokrasinin önemli bir merkezidir. Ekonomik kalkınmanın odak şehridir. Uluslararası itibarının da en iyi anlaşıldığı şehirdir” diyordu.

Tekirdağ’a müjde üstüne müjde verdi Başbakan. “Trakya’yı sadece Türkiye’nin değil hatta tüm Avrupa’nın en bereketli tarım havzası haline getireceğiz” dedi.

Siyasi demeçler bir yana bırakılarak incelendiğinde de gerçekten Tekirdağ, gelişmiş sanayisi ve uluslararası firmaların içinde bulunduğu üretim tesisleriyle artık göz dolduruyor.

Gerçekten Tekirdağ toplam işletmeler içinde %2’lik pay sahibi. Sanayisi gelişmiş 10. İlimiz. Marmara Bölgesi olarak da %3’lük sanayi payıyla İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nden sonra dördüncü sırada yer alıyor.

Tekirdağ ülkemizde tekstilin % 10’u, margarinin %25’ini, rafine ayçiçeği yağının %20’sini, kâğıt ve ambalajın %40’nıı, işlenmiş derinin %37’sini karşılıyor.

Tekirdağ bu amaçla kendi sektöründeki marka firmaların konuşlandığı bir sanayi ve ticaret bölgesi. Diğer bir ifadeyle Tekirdağ, adeta Türkiye’nin tekstil, gıda, toprak, beyaz eşya gibi alanların üretim üssü…

Tekirdağ’ın gelişen ilçesi Çerkezköy ise henüz Çorlu’dan sonra ikinci ilçe olmakla birlikte nüfusu % 329 artarak göç alma rekoru kıran bir ilçemiz.

***

Ve daha iki gün önce, ÇTSO’nun üç aylık yerel süreli yayın organı olan “Birlik Dergisi”nin son sayısında ÇTSO’nun yirminci yıl kutlamaları kapak konusu olurken ÇTSO’nun başarılı ve genç Başkanı Süleyman Kozuva, mütevazılığından olsa gerek Çerkezköy’ü dünyaya tanıtan kendi yönetim Kurulu Başkanı olduğu Favori Group’un Somali’deki Mogadişu Aden Abdulle Uluslararası Havalimanı binasıyla ilgili haberleri iç sayfalarda veriyordu.

Oysa elbette bu başarı aynı zamanda Çerkezköy’ün ve Tekirdağ’ın başarısıydı. Dergide ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeler ve fotoğrafları ile birlikte Çerkezköy’de her biri kendi sahasında ilçemiz için ekonomik değer olan ticaret ve sanayi odası üyelerimizin etkinliklerine yer veriliyordu.

***

Bu heyecanlı gelişmelerin karşısında CHP ve MHP’nin il ve ilçe teşkilatlarında da aynı heyecanı görmek Tekirdağlıların hakkı değil miydi?

Örneğin MHP’nin ilçede ve ilde yaptığı kongrelerde mangal gibi yüreğini ortaya koyanlarla mangalda kül bırakmayanların, alkışlananlarla rey toplayanların nasıl bir resim sergilediğini Genel Merkez fark etmeyecek miydi?

Çerkezköy Belediye Meclisi’nde sert tartışmalara konu olan huzurevi mevzuu Gazetemizde “işte o rapor” diye yayınlanırken Çerkezköy Belediye Başkanımızın bu konuda suskunluğu vatandaş tarafından AK Partideki heyecan ile kıyaslanmayacak mıydı?

İktidar partisi, kendisi üyelerine “küsmeyeceksiniz, kapı kapı dolaşacaksınız” diye siyaseten motivasyon ve heyecan sunarken, yönünü gelişmeye çevirmiş bir ilçede gerçek hayatta vatandaşlarının hastanede saatlerce elektriksiz bırakıldığını, dahası bu soğuk kış günlerinde elektriksiz kalmamak için vatandaşın imza toplamak zorunda kaldığını Sayın Başbakan’a iletecek bir il yönetici, bir ilçe yöneticisi, bir siyasetçisi, bir muhalefet temsilcisi olmayacak mıydı? Olmamalı mıydı?

Dostlar,

AK Parti Tekirdağ’ı kazanmayı istiyor ve bekliyor, Tekirdağ ili ve ilçeleri iyi yönetilmeyi bekliyor. Vatandaş ise günlük hayatta kış günü donmamak için elektriksiz kalmamak için imza topluyor, elektrik bekliyor. Peki, Tekirdağ’daki ve ilçemiz Çerkezköy’de Muhalefet neyi arzuluyor ve neyi bekliyor?

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Sokağa çıkma yasağında denetimler devam ediyor
Gri pasaport şebekesinin 2 üyesi tutuklandı
200 koli erzak paketi desteği
Pandemi gölgesinde 23 Nisan
Sıcak asfalt yol çalışmaları başladı
Başkan Akay koltuğu Zeynep’e emanet etti
Başkan Çetin, koltuğu Gençay’a bıraktı
Başakşehir’de 23 Nisan coşkusu
Dönmez: Göstermelik gerekçelerle engelleme yapılıyor
23 Nisan kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi 
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya