Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
16 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Sebahattin ÇOLAKOĞLU / TERS KÖŞE
Bu ülke hepimizin
İnsan olarak, günümüzde barış, huzur ve güvene hasretiz. Şimdi bir referandumdur tutturduk gidiyoruz. Bunun sonucu; Mecliste “evet-hayır” tartışması Yardım kuyruğunda “evet-hayır” tartışması Futbol dünyasında “evet- hayır” tartışması, Camide “evet-hayır” tartışması Allah sonumuzu hayır etsin!
Yayın Tarihi: 16 Şubat 2017 Perşembe, 18:38
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Referandumun doğru dürüst içeriğini bilen yok. “Evet-hayır” tartışması ise, başını almış gidiyor… “Evet” görüşünde olanlar “Hayır”cılara, “Hayır” görüşünde olanlar da “Evet” çilere kin ve öfke kusuyor. Bu konuda konuştukları zaman mangalda kül bırakmıyorlar.

Demokrasiye inanıyorsak eğer, “Evet” diyene de saygı duyacağız, “Hayır” diyene de! Önüne gelen barış, huzur ve güvenden bahsediyor ama iş uygulamaya geldiğinde sözler hep havada kalıyor. Sosyal ve sorumlu birer varlık olan insanların topluluklar halinde yaşamaları kaçınılmazdır. Bu insanın tabiatının gereğidir. Başkalarının haklarına saygılı olmak mecburiyetindedir. Bunlar, hayatta huzurlu ve mutlu yaşamanın kaçınılmaz şartlarıdır.

Huzur ve güven toplumu olabilmenin şartı da, barış içinde birlikte yaşamaktır. Geçmişimize baktığımızda; Türk milletinin toplumsal barışın ve bir arada yaşama kültürünün asırlarca mimarı olduğunu görürüz. Asırlar boyu farklı din, dil, mezhep ve etnik kökene mensup toplumları bünyesinde barındırmıştır. Milletimizin bin yıllık bir arada yaşama kültürü çatışma ve ayrışma üzerine değil, barış ve birlikte yaşama anlayışı etrafında şekillenmiştir. Türk milletinin bu bin yıllık kardeşliğimizden rahatsız olanlar var. Ve bunlar boş durmuyorlar. Ülkemizde toplumsal huzursuzluk ve çatışma alanları oluşturarak, bu kardeşlik bağlarımızı bozmak istiyorlar. Oldukça tehlikeli bir ayrışma ve farklılaşma zeminine çekmeye çalışanlar var. Bunlar, toplumsal huzursuzluk ve çatışma alanları oluşturarak, kardeşlik bağlarımızı koparmaya çalışıyorlar. Onun için hepimize büyük görevler düşüyor.

Hepimiz toplumsal barışı ve birlikte yaşamamızı zedeleyici hareketlere karşı tedbirli ve uyanık olmalıyız. Karşılıklı sevgi ve saygı, karşılıklı anlama ve anlaşılma kültürünü hayatımıza hâkim kılmalıyız. Bunun için de, bir birimize karşı sevgi ve saygı çerçevesinde; adaletli, yapıcı, kaynaşmayı ve paylaşmayı bilen insan olmalıyız. Günümüz Türkiye’si kalkınma hamlesini başlatmış ve bu yarışta oldukça mesafe kat etmiş bir ülkedir. Böyle bir ülkenin vatandaşları olmaktan gurur duymaktayız. Din, dil ve mezhep farkı gözetmeden barış içerisinde yaşamasını bilmeliyiz. Barışa ve demokrasiye ihtiyacımız var. “Evet-Hayır” tartışmasını bırakalım. Demokrasiye inanıyorsak; “Evet” diyene de saygı duyacağız, “Hayır” diyene de! Karanlık hain güçler bizleri iç savaşa, kardeş kavgasına sürüklemek istiyor. Bu oyunlarına gelmemeliyiz. Bu ülke hepimizin…

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Meclis üyesi ve iki muhtar kumar masasında yakalandı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya