Batı Trakya Türkleri’nin haklarının savunulmasında liderlik yapan Merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Ziyarette Işık Ahmet’e, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin eşlik etti.
DR. SADIK AHMET’İN HAYATININ ANLATILDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ
Ziyarette Vali Soytürk, Işık Ahmet ve beraberindekilerle bir süre sohbet etti. Ardından Işık Ahmet, Vali Soytürk’e Dr. Sadık Ahmet’in hayatının anlatıldığı kitabı hediye etti. Vali Soytürk de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Işık Ahmet ve beraberindekilere teşekkür etti.
Haber / Dilek Hilal DURAN