Köy yumurtası için çiftçilere tavuk satışı yapılacak

Çerkezköy Ziraat Odası tarafından üreticilerin yoğun talepleri üzerine köy yumurtası ve köy tavuğu üretimini teşvik etmek amacıyla çiftçilere tavuk dağıtımları sürüyor.

Çerkezköy 9.07.2024 11:48:00 0
Köy yumurtası için çiftçilere tavuk satışı yapılacak

Çerkezköy Ziraat Odası 9 Temmuz’dan itibaren 12 haftalık Atak’s, Tinted ve Lohman Brown yarka tavuk getireceklerini açıkladı. Piyasaya göre daha uygun bir fiyatla 190 liradan satılacak tavuklardan almak isteyenlerin, bizzat gelip Çerkezköy Ziraat Odası’ndan müracaat edebilecekleri belirtildi. Tavukların dağıtımının Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşeceği açıklanırken, başvuruların ise 30 Ağustos Cuma günü saat 17.00’ye kadar süreceği kaydedildi. 

 

HERKİSİ BU PROJEYE DAVET EDİYORUM 

 

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Ali Çolakoğlu, Geçtiğimiz yıllarda çeşitli nedenlerle bölgede ciddi şekilde azalan tavuk sayısını artırmak ve bölge üreticisine ekonomik katkı sağlamak için kolları sıvadık. Önceden ürünler köylerden şehre gelirdi, şimdi ise şehirden köylere gider hale geldi. Bu durumu eski duruma dönüştürmek için çaba sarf ediyoruz. Bu tavukların doğada doğal yemlerle beslenerek yumurtladıkları, organik olan yumurtayı önce köylümüz yiyecek. Fazlasını ise kentte yaşayanlara satacak ve aile ekonomisine katkı sağlayacak. Benim erkek çiftçilerimizden ricam satılan bu yumurtaların parasını evin hanımlarına versinler ki kadınlarda ekonomik açıdan güçlü hale gelsin. Köy tavuğu projesi kapsamında imkanı ve uygun şartları olan herkesi bu projeye davet ediyorum” dedi. 

 

 

Haber/Faik Onur KAYA


0282 747 65 10