NKÜ Tıp Fakültesinde coşkulu mezuniyet töreni

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Tekirdağ 2.07.2024 10:13:00 0
NKÜ Tıp Fakültesinde coşkulu mezuniyet töreni

Üniversitenin Spor Kompleksi önünde düzenlenen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gülsüm Özkan, Prof. Dr. Celalettin Vatandaş ve Prof. Dr. Murat Taşan, Tekirdağ Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Albayrak, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Burçin Nalbantoğlu ve Prof. Dr. Levent Cem Mutlu, Tekirdağ NKÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İlker Yıldırım ve Başhekim Yardımcıları, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, öğrencilerimizin aileleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

ŞAHİN, BAŞARILAR DİLEDİ

 

Önceden planlanmış programları nedeniyle törene katılamayan NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin gönderdiği mesajda, zorlu bir eğitim sürecinden geçip mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ederek, çalışma hayatlarında başarılar diledi. Törenin açılışında konuşan Üniversite Rektör Yardımcısı Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülsüm Özkan, sözlerine “Alanında yetkin ve yeterli akademik kadrosu, öğrenci odaklı eğitim anlayışı ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak öğrencilerimizi 21. yüzyıl koşullarına farkındalık yaratarak hazırlıyoruz” diyerek başladı.

 

 

‘SAYGIN ÜNİVERSİTELER ARASINDA YER ALDIK’

 

Prof. Dr. Özkan; “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi özverili çalışmasıyla saygın üniversiteler arasındaki yerini almıştır. Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı amacıyla uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında kurumsal akreditasyon almaya hak kazanmıştır. Bununla birlikte başta Tıp Fakültesi olmak üzere, Üniversitemizin birçok bölümü akredite olmuş ve olmaya da devam etmektedir” dedi. Mezun öğrencilerimize hitaben, “Meslek hayatınızda karşılaşacağınız hiçbir zorluğun sizi yıldırmasına izin vermeyin” diyen Prof. Dr. Gülsüm Özkan, sözlerini “Sizleri hayatınızın yeni bir dönemine uğurlarken; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” şeklinde tamamladı.

 

 

‘AKREDİKATSYON BELGEMİZİ ALDIK’

 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin ise yaptığı konuşmada, “Fakültemizde verilen eğitim, sağlık ve araştırma hizmetleri, Üniversitemizin ve ilimizin topluma açılan vitrinidir. Kaliteli ve çağdaş standartlarda bir tıp eğitimi, kaliteli bir sağlık eğitiminin verildiği, yeterli sayıda hasta çeşitliliğinin olduğu, uygun cihaz ve altyapı imkanlarının bulunduğu, iyi organize edilen merkezlerde verilebilir. Bizler de bunun bilincinde bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüp Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde akredite olan ilk fakülte, Türkiye’deki Tıp Fakülteleri arasında ise 34. fakülte olarak akreditasyon belgemizi aldık” dedi.

 

 

ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

 

Bunun yanı sıra Üniversitenin Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Logosunu almaya hak kazanan ilk fakülte olduklarını ve Türkiye’de 208 üniversite arasından TYÇ Logosunu alan 109 üniversiteden biri olduklarını vurgulayan Dekan Prof. Dr. Gültekin, “Geçtiğimiz yıldan bu yana mezunlarımızın diplomalarında yurtdışında da geçerliliği olan TYÇ logosu bulunmaktadır. Nice başarılara örnek olması dileğiyle” şeklinde konuştu. Konuşmasının sonunda mezun olan öğrencileri tebrik eden Prof. Dr. Erdoğan Gültekin, genç hekimlere meslek hayatlarında başarılar diledi. Tekirdağ Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Albayrak da bir konuşma gerçekleştirdi.

 

 

‘BURADA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM’

 

Tıp Fakültesi 2024 mezunları adına konuşma yapan Fakülte Birincisi Batuhan Özmen, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ailesinin bir üyesi ve mezunu olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, “Tüm arkadaşlarımız adına eğitim hayatımızda emeği geçen hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Açılış konuşmalarından sonra fakülte birincisinin adı mezuniyet kütüğüne çakıldı. Dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından diploma törenine geçilerek, yeni mezunlara Tıp Fakültesi akademisyenleri tarafından tek tek diplomaları takdim edildi. Mezuniyet programı, genç hekimlerin Hipokrat yemini etmelerinin ardından geleneksel kep atma töreni ile sona erdi.

 

Haber / Fatma Aladağ ASLANLI

 


0282 747 65 10