‘Yenidoğan Destek Paketi’ hayata geçiriliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve ekonomik yönden zorluk yaşayan Tekirdağlılara destek olmak amacıyla ‘Yenidoğan Destek Paketi’ni hayata geçiriyor.

Tekirdağ 9.07.2024 14:29:00 0
‘Yenidoğan Destek Paketi’ hayata geçiriliyor

0-3 aylık bebeklere yönelik başlatılan proje kapsamında dağıtımı yapılacak destek paketlerinin içeriğinde; bebek sırt çantası, zıbın takımı, alt açma minderi, dijital kalem tipi ateş ölçer, bebek bezi, ıslak mendil, biberon, müslin örtü, nazar boncuğu ve anahtarlık bulunduğu kaydedildi.  Destek paketinden yararlanmak isteyen ve Tekirdağ il sınırları içerisinde ikamet eden 0-3 aylık bebeği bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru ve detaylı bilgi için https://sosyal.tekirdag.bel.tr internet sitesini ziyaret edebilecekleri ifade edildi. 

 

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yaşamın her alanında vatandaşların yanında olduklarının altını çizerek “Gücünü halktan alan insan odaklı belediyecilik anlayışıyla sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Yaşamın her evresinde tüm hemşerilerimiz Candan Başkanlarını yanında görecekler. Güçlü büyükşehir ile birlikte güçlü Tekirdağ’da hiçbir kimse kendini kimsesiz, sahipsiz hissetmeyecek. Bu kapsamda yeni doğan bebeği olan ailelerimizin en mutlu günlerinde yanlarında olmak ve zorlu süreçte kendilerine bir nebze de olsa katkı sağlamak için ‘Yenidoğan Destek Paketi’ projemizi hayata geçiriyoruz” dedi. 

 

“İHTİYAÇ DUYULACAK TÜM MALZEMELER MEVCUT”

 

Yüceer, “Dağıtımını yapacağımız destek paketlerimizin içeriğinde bebek bezinden ateş ölçere kadar ihtiyaç duyulacak tüm malzemeler mevcut. Başvuru şartlarını taşıyan tüm yeni doğan bebeği olan ailelerimize destek paketlerini dağıtmaya başlayacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Güçlü Büyükşehir Güçlü Tekirdağ anlayışı ile her zaman, yaşamın her evresinde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Haber / Sevay SÖNMEZ 


0282 747 65 10