Albayrak: Geleceğin yüzücüleri ve sporcuları burada yetişiyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tesisimizde yüzme yaz okulu ve futbol okulu olarak eğitim vermekteyiz. 3 dönem şeklinde yapılan kurslarımızın ilk dönemi 21 Haziran’da başladı.

Muratlı 15.07.2023 13:18:00 0
Albayrak: Geleceğin yüzücüleri ve sporcuları burada yetişiyor

 

Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'ne ilgi her geçen gün arttığını kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tesisimizde yüzme yaz okulu ve futbol okulu olarak eğitim vermekteyiz. 3 dönem şeklinde yapılan kurslarımızın ilk dönemi 21 Haziran’da başladı. 

 

Birinci dönemde 118 çocuğumuz eğitim alıyor.  2. dönem için kayıtlarımızın sayısı da 200’e ulaştı. Futbol kurslarımızın 1. döneminde yaklaşık 100 çocuğumuz ve 30’ a yakın kız çoğumuz da futbol kursunda futbol eğitimi aldı” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, sunduğu imkanlarla vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

 


GENÇLERİN EN İYİ İMKANLARDA SPOR YAPABİLMELERİNE OLANAK SAĞLIYOR


Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinde yüzme havuzu, fitness ve halı saha alanında faaliyet gösterildiğini kaydeden yetkililer, “Spor kompleksi yaz yüzme okulları ve futbol okulları ile gençlerin en iyi imkanlarda spor yapabilmelerine olanak sağlıyor” dedi. 


“SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLDUK”


Hizmete açıldığı günden bugüne vatandaşlardan yoğun ilgi gören Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk. Birçok alanda olduğu gibi spor alanında da önemli yatırımları ve projeleri hayata geçirdik. Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi de bu kapsamda ilçemizde hayata geçirdiğimiz önemli yatırımların başında geliyor. 

 

Geçtiğimiz yıllarda Muratlı ilçemize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerden birinde çocukların, havuz haline getirilmiş bir kamyon kasasında yüzmeye çalıştıklarını gördüm. Daha o gün çocuklarımıza yüzme havuzu yapma sözü verdim. Hiç vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başladık ve Muratlı ilçemize 2019 yılında bir Yarı Olimpik Yüzme Havuzu kazandırdık” dedi. 


ALBAYRAK’TAN SPORA DAVET 


Başkan Albayrak, “Aynı yerleşke içerisinde Muratlı Spor Kompleksimizi inşa ettik.  Şimdi tesisimizde yüzme yaz okulu ve futbol okulu olarak eğitim vermekteyiz. 3 dönem şeklinde yapılan kurslarımızın ilk dönemi 21 Haziran’da başladı. Birinci dönemde 118 çocuğumuz eğitim alıyor.  2. dönem için kayıtlarımızın sayısı da 200’e ulaştı. Futbol kurslarımızın 1. döneminde yaklaşık 100 çocuğumuz ve 30’ a yakın kız çoğumuz da futbol kursunda futbol eğitimi aldı. 

 

Yüzme derslerimiz sabah 10.00-14.00 saatleri arasında veriliyor. Havuzumuz 14.00-18.00 saatleri arasında da halka açık şekilde hizmet veriyor. Havuz ve halı sahamız dışında basketbol ve voleybol alanımız da vatandaşlarımızın hizmetine açık durumda. Yeni açılmasına rağmen fitness salonumuza da yoğun bir ilgi var. Şu an yaklaşık 60 üyemiz var ve her geçen gün bu sayı artıyor. Şimdi bu büyük ve modern tesiste her yaştan vatandaşlarımız spor yapıyor. 

 

Daha da önemlisi geleceğin yüzücüleri ve sporcuları burada yetişiyor. Ben tüm vatandaşlarımızı bu imkanlardan faydalanmaları için Spor Kompleksinde bulunan fitness salonu, halı saha, basketbol ve voleybol sahalarımızda spor yapmaya davet ediyorum” diye konuştu. 


Haber / Semih SARMA


0282 747 65 10