Çorlu TSO’da Kooperatifçilik Eğitimi düzenlendi

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu'ndaki değişiklikler konusunda üyeleri bilgilendirmek amacıyla Kooperatifçilik Eğitimi düzenlendi.

Çorlu 29.01.2024 14:47:00 0
Çorlu TSO’da Kooperatifçilik Eğitimi düzenlendi

 

Eğitim hakkında konuşan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, "14.01.2022 tarihli ve 31719 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 'Kooperatifçilik Eğitimi Yönetmeliği' uyarınca, çalışma konusu, ortak sayısı ve ciro gibi kıstaslara göre belirlenen kooperatif ve üst kuruluşların, yönetim ve denetim kurulu asıl ve yedek üyelerine eğitim zorunluluğu getirilmiştir” dedi. 


“‘EĞİTİM SAĞLAYICI’" UNVANINI ALDIK


Kooperatiflerin kamu ve özel sektör dışında piyasada fiyat dengesini sağlamda üçüncü sektör olarak etkin rol oynaması için eğitimli bir yönetim denetim kurulu tarafından koordine edilmesi gerektiğini ifade eden Volkan, “Üyelerimize yerinde hizmet vermek ve mağduriyet yaşanmaması adına, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokol ile "Eğitim Sağlayıcı" unvanını aldık. 02 Şubat'a kadar sürecek olan eğitimimiz, alanında uzman ve Türkiye'ye mal olmuş isimlerin öncülüğünde gerçekleşecektir" diye konuştu. 


Haber / Dilek Hilal DURAN 


0282 726 91 91