Parklarda bakım ve onarım çalışmaları sürüyor

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri, Sosyal Yardım İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerine bağlı ekipler, çeşitli kulvarlarda çalışmalarını sürdürüyor

Süleymanpaşa 5.07.2024 12:10:00 0
Parklarda bakım ve onarım çalışmaları sürüyor

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, Cumhuriyet Mahallesi Alkaya Mevkii’nde yosun temizliği ve piknik alanı yapım çalışmalarının yanı sıra Atatürk Mahallesi’nde birçok sokakta kilit taş döşeme ve onarım çalışmalarını tamamladığı kaydedildi. 

 

KENT MOBİLYASI ÜRETİMİ VE TAMİRİ DE YAPILDI

 

Ayrıca Ertuğrul, Kumbağ ve Barbaros Mahallelerinde çocuk parkı onarımlarının, aydınlatma işleri ve yaya geçitleri yenilemelerinin de Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yerine getirildiğini kaydeden yetkililer, “Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde ise parklarda ve piknik alanlarında kullanılmak üzere piknik masaları, banklar, kamelyalar, saksılar ve engelli yolları gibi birçok kent mobilyası üretimi ve tamiri yapıldı” ifadelerini kullandı. 

 

 

PARKLAR DAHA ESTETİK BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞTURULDU 

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 37 mahallede 2 bin 179 sokak ve 28 boş alanda toplam 489 bin 385 metrekare ot biçme işlemi gerçekleştirildiğini ifade eden yetkililer, “18 farklı mahallede bulunan 89 parkta uzayan çimler biçilerek parklar daha estetik bir görüntüye kavuşturulurken kullanım alanları daha konforlu hale getirildi. Toplamda 225 bin 152 metrekare çim biçme işlemi yapıldığı öğrenildi. Ayrıca 10 mahallede bin 237 sokakta yabani ot ilaçlaması yapılarak istenmeyen görüntüler ortadan kaldırıldı, sinek ve böcek oluşumunun önüne geçilerek yaşam alanları daha sağlıklı hale getirildi. Yine, 65 parktaki otomatik sulama sistemleri onarıldı, çok sayıda parkta oyun grupları yenilendi, yeni oyun alanları yaratıldı, zemin iyileştirmeleri ve çevre düzenlemeleri yapıldı. Son olarak Kumbağ Mahallesi İpek Ağacı Sokak’ta yeni bir park alanı hayata geçirildi. Burada bin 200 metrekare çim serimi gerçekleştirildi, 57 ağaç dikildi, 250 çalı ve 4 bin çiçek ekildi, oyun grupları ile açık hava spor aletleri yerleştirildi ve Kumbağ Mahallesi’ne bir yeşil alan daha kazandırılmış oldu” şeklinde konuştu 

 

 

LARVA VE UÇKUN İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR 

 

Öte yandan, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Sağlık İşleri Birimi Larva ve Uçkun ile Mücadele ekiplerinin durgun su birikintileri, dere yatakları ve otluk alanlarda sivrisinek oluşumunu engelleyebilmek amacıyla ilaçlama çalışmalarını sürdürdüğünü de söyleyen yetkililer, “İlaçlama faaliyetleri haftanın yedi günü tüm mahallelerde dönüşümlü olarak yapılıyor” dedi. 

 

 

Haber / Gülay YİĞİT SEZEN 


0282 747 65 10