BELPARK Merkez Otoparkı düzenlenen törenle açıldı

Marmaraereğlisi'nde şehir içi trafiği rahatlatmak ve park sorununu çözmek amacıyla hayata geçirilen BELPARK Merkez Otoparkı, düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Marmara Ereğlisi 20.06.2024 12:04:00 0
BELPARK Merkez Otoparkı düzenlenen törenle açıldı

Açılışa Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter, davetliler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

“OTOPARK SORUNUNU ÇÖZMÜŞ OLUYORUZ”

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Onur Bozkurter, törende yaptığı konuşmada, "Bugün burada, şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak önemli bir projenin açılışı için toplanmış bulunuyoruz. BELPARK Otoparkı, Marmaraereğlisi'nin modernleşme yolunda attığı önemli adımlardan biri olarak, hemşerilerimize daha konforlu ve güvenli bir yaşam sunma amacımızın bir yansımasıdır. İlçemizin önemli eksiklerinden biri olan otopark sorununu da bu açılışımızla çözmüş oluyoruz. Tekirdağ'ın diğer ilçelerinde, İstanbul'un ilçelerinde ne varsa Marmaraereğlisi'nde de o olacak” dedi. 

 

 

“MARMARAEREĞLİSİ'Nİ TÜRKİYE'NİN İNCİSİ YAPACAĞIZ”

 

Başkan Bozkurter, “Arkamızda bulunan, bugün açılışını yapacağımız alan, önceki günlerde atıl durumda olan, ne olduğu belli olmayan bir alandı. Gördüğümde çok üzülmüştüm. İlçemizin trafik ve otopark sorunu olduğunu biliyordum ve bu eksikliği gidermek de bize nasip olduğu için çok mutluyum. Belediyemizin ekonomisine de gelir artıracağını biliyoruz. Hizmet yok dediler, hizmet var. Belediye başkanı sahada yok dediler, belediye başkanı ilçenin her alanında. Otoparkımız değişimin simgesidir. İleriki yıllarda çok katlı otoparklar da yapacağız. Marmaraereğlisi'ni Tekirdağ'ın incisi, Türkiye'nin incisi yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİN RAHATLAMASI BEKLENİYOR

 

BELPARK Otoparkı'nın faaliyete geçmesiyle birlikte Marmaraereğlisi'nde otopark sorununun büyük ölçüde çözülmesi ve şehir içi trafiğin rahatlaması bekleniyor.

 

Haber / Sevay SÖNMEZ 


0282 747 65 10