Malkara Belediyesi, Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı

Malkara Belediyesi, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında hayata geçirdiği Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

Malkara 26.01.2024 14:30:00 0
Malkara Belediyesi, Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı


Malkara Belediyesi, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre mirası bırakmak adına büyük öneme sahip geri dönüşüm kültürünün kent genelinde yaygınlaşmasını amaçlamıştı. 


“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”


Doğayı ve çevreyi korumak için çalıştıklarını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızın Türkiye genelinde başlattığı projeye bizde Malkara Belediyesi olarak Sıfır Atık Yönetim Sistemimizi kurarak katıldık. “Sıfır Atık Projesi” kapsamında hayata geçirdiğimiz proje Tekirdağ Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. 

 

 

Proje kapsamında atıklar kaynağında ayrıştırılarak daha verimli kullanılacak ve hem çevremize hem de ekonomiye katkı sağlayacak. Geleceğimize iyi bir çevre bırakmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.


Haber / Semih SARMA 


0282 747 65 10