Marmaraereğlisi mahalle iftarları devam ediyor

Marmaraereğlisi Belediyesi, Ramazan ayında birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarını sürdürüyor.

Marmara Ereğlisi 21.03.2024 13:20:00 0
Marmaraereğlisi mahalle iftarları devam ediyor

İlçenin, farklı noktalarında gerçekleştirilen bu özel etkinlikler, mahalle sakinlerini bir araya getirerek hem sosyal bağları kuvvetlendiriyor hem de yardımlaşma ve dayanışma ruhunu artırıyor.

 

 

Marmaraereğlisi Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarlarıyla Ramazan coşkusunu yaşatmaya devam ediyor.

 

“BİR ARAYA GELMEK BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, her akşam iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelerek, vatandaşların sıkıntılarını dinliyor, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor ve birlikte dua ediyor. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata yaptığı, “On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin, gönüllere huzur veren manevi ikliminde gerçekleştirdiğimiz, Geleneksel Mahalle İftarımız vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşir. Ramazan'ın bereketi ve coşkusuyla halkımızla bir araya gelmek bizleri mutlu ediyor” dedi. 

 

 

“GELENEKLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

 

Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Bizler için, Ramazan ayı sadece ibadetle geçen bir ay değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğin pekiştiği, komşuluk ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bu nedenle, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mahalle iftarlarında halkımızla aynı sofrayı paylaşarak bu güzel geleneklerimizi sürdürüyoruz. Bu mübarek gecelerde davetimize icabet edip, iftar programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum”  ifadelerini kullandı. 

 

Haber / Semih SARMA


0282 747 65 10