Osmanlı Camisinin minareleri yepyeni bir görüntüye kavuştu

Merkez Osmanlı Camisinin minarelerinde tamirat çalışmasının bitmesiyle birlikte minareler baştan sona yenilendi.

Çerkezköy 9.07.2024 12:01:00 0
Osmanlı Camisinin minareleri yepyeni bir görüntüye kavuştu

Geçtiğimiz mayıs ayında şiddeti rüzgarın etkisiyle kurşunları uçan Osmanlı Camii’nde olayın yaşandığı tarihten 20 gün sonra tamir işleri başlamıştı. Minarenin tamiri için kurulan iskelede ekipler kısa sürede harıl harıl çalışarak minarenin kurşunlarını tamir edip, baştan sona yenilemişti. Tamirat çalışmalarının ardından bambaşka bir görüntüye kavuşmuştu. 

 

İKİNCİ MİNARE DE YENİLENDİ

 

Birinci minaredeki çalışmaların tamamlanmasının ardından ikinci minarede de yenileme çalışmaları için iskele kuruldu. Kısa sürede kurulan iskele için yine caminin etrafından güvenlik bariyerleri oluşturuldu. İkinci minare de diğer minarede olduğu gibi kurşunları değiştirildi ve minare baştan sona yeni rengine boyandı. Tüm çalışmaların bitmesinin ardından Osmanlı Camisi de yeni görüntüsüyle büyük beğeni aldı. 

 

 

NELER OLMUŞTU?

 

Geçtiğimiz Mayıs ayının başlarında şiddetli rüzgarın etkisiyle caminin bir minaresindeki kurşunlar rüzgarın etkisiyle yerinden sökülerek uçmuştu. Olayın gece geç saatlerde meydana gelmesi büyük bir şans olarak kayıtları geçmişti. O saatlerde caminin etrafında kimsenin olmaması, olası bir yaralanma ve can kaybının da önüne geçmişti. Kurşunların uçmasının ardından Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çerkezköy Kaymakamlığı’nın talimatıyla cami etrafına bariyer çekmişti.

 

Haber / Gülay Yiğit SEZEN


0282 747 65 10