Çerkezköy’de yük vagonu dray oldu

Çerkezköy Tren Garında, yük treninin manevra yaptığı esnada dray olması sonucu boş yük vagonu raydan çıktı. Olaydan sonra Edirne ve İstanbul yönündeki tren seferlerinde aksama oldu.

Çerkezköy 9.07.2024 15:57:00 0
Çerkezköy’de yük vagonu dray oldu

Çerkezköy Tren Garı’nda sabah 10.00 sularında meydana gelen olayda yürekler ağza geldi. TCDD’ye ait DE-24199 numaralı lokomotifin boş vagonları manevra yaptığı esnada vagonun dray olması sonucunda vagon raydan çıktı. Raydan çıkan vagon tren yolunu kullanılamaz hale getirdi. 

 

OLAN YOLCULARA OLDU

 

Olayda herhangi bir can kaybının olmaması sevinç oluştururken, tren yolcuları ise yine mağdur oldu. Tren vagonunun dray olması sonucunda, tren seferlerinde de aksama oldu. İstanbul Halkalı’dan Uzunköprü’ye gitmek için trenle Çerkezköy’e gelen yolcular buradan otobüslerle Uzunköprü’ye gönderilirken, Edirne’den İstanbul’a gitmek için yola çıkan vatandaşlar da Çorlu’dan Çerkezköy’e getirilerek ek otobüs seferleriyle İstanbul’a gönderildiler.

 

 

 

600 YOLCU BU ŞEKİLDE TAŞINDI

 

Sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 600 yolcunun bu şekilde nakil edildiği bilgisine ulaşıldı.  Geçtiğimiz günlerde de hızlı tren çalışmaları nedeniyle İstanbul-Edirne seferini yapan tren Çerkezköy’de mahsur kalmıştı. O gün de yolcular Çerkezköy’den gidecekleri yerlere otobüslerle gönderilmişlerdi. 

 

 

Haber / Şaban KARDEŞ


0282 747 65 10