Çorlu Belediye Meclisi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi

Çorlu Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında yapıldı.

Çorlu 4.07.2024 16:03:00 0
Çorlu Belediye Meclisi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce üç ek gündem maddesinin de meclis gündemine alınması oy birliğiyle kabul edildi. Çorlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. 

 

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ 

 

Gündemin ilk maddesinde yer alan Belediye Emir ve Yasaklarına Dair Yönetmelik konusunun görüşülmek üzere İçişleri Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Hıdırağa Mahallesinde Çorlu Belediyesi mülkiyetinde bulunan bir taşınmazın verilmiş tapu tahsisi ile tapu tahsis belgesinin iptali konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra Meclis Üyesi Oya Asıl Güney tarafından okunan İçişleri Komisyonu raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis Üyesi Gülcan Sakallı tarafından okunan Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

ÜCRET TARİFESİ GÜNCELLEMELERİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

 

Ardından İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis Üyesi Bilgehan Çağlar tarafından okunan İmar Komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü Ücret Tarifesinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Ara komisyonda görüşülen ücret tarifesi güncellemeleri oy birliğiyle kabul edildi. Türk Kadınlar Birliği ile ortaklaşa yapılacak proje için belediye başkanına protokol yapma yetkisi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. ÇORDAŞ Olağanüstü Genel Kurulu’nda Çorlu Belediye Başkanlığını temsilen Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

 

Haber / Sevay SÖNMEZ 


0282 747 65 10