Belediye Başkanı Hikmet Ata, muhtarları öğle yemeğinde ağırladı

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir” dedi.

Marmara Ereğlisi 20.10.2023 14:11:00 0
Belediye Başkanı Hikmet Ata, muhtarları öğle yemeğinde ağırladı

 

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya gelen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir” dedi. 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında ilçe merkezinde düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende; Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.


“ÇALIŞMALAR KOORDİNASYON İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve protokol üyeleri, çelenk sunma töreninin ardından,  öğle yemeğinde, muhtarlarla bir araya gelerek hediye takdiminde bulundu. Muhtarların yerel yönetimlerde çok önemli bir yere sahip olduklarını vurgulayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; muhtarlarla birlikte hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek; çalışmaların muhtarlarla istişare ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

 


“MUHTARLARIMIZ, ULVİ BİR GÖREVİ ÜSTLENMEKTEDİR’’


Başkan Hikmet Ata ‘’Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Halkımızın tercihi ve seçimle işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir” diye konuştu.  


“YEREL YÖNETİMLERİN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİ”


Başkan Hikmet Ata, ‘’Bizler Belediye çalışmalarımızda muhtarlarımız ile sürekli istişare halindeyiz. Onlardan gelen her türlü istek ve talebi değerlendiriyoruz. Toplumda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunarım. 

 

 

Bu vesileyle geçmişten bugüne öncelikle hayatlarını kaybetmiş muhtarlarımıza rahmet diliyorum.  Ayrıca şehrimize büyük emek ve katkıları olan ve bugün muhtarlık görevini yürüten tüm muhtarlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ İfadelerini kullandı.

 

Haber / Gülay YİĞİT SEZEN


0282 747 65 10