Süleymanpaşa’da uçkun ve haşere ile mücadele çalışmaları sürüyor

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar; yabani otların temizlenmesi, larva, vektör, uçkun ve haşere mücadelesi ile özel alanlardaki otların kesilmesi talepleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Süleymanpaşa 5.07.2024 12:16:00 0
Süleymanpaşa’da uçkun ve haşere ile mücadele çalışmaları sürüyor

Ekiplerin mesai gözetmeksizin çalışmalarına devam ettiğinin altını çizen Başkan Volkan Nallar, “Gerek ilaçlama gerekse yabani otların ortadan kaldırılması noktasında ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Yaptığımız çalışmaların karşılığını görmeye başladık” dedi. 

 

ÇALIŞMALAR EŞ ZAMANLI İLERLİYOR 

 

Yapılan çalışmaların eş zamanlı olarak ilerlediğini ancak özellikle ot temizliğinde gelen taleplerin özel alanlara yöneldiğini belirten Başkan Nallar, “Çalışmalarımızı detaylıca planlayıp imkanlarımız doğrultusunda şehrimizin dört bir yanına yaydık. Ancak biz çalıştıkça gelen talepler özel alanlara yönelmeye başladı. Ben buradan tüm vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Sevgili Süleymanpaşalı hemşehrilerim. Özellikle yerleşim yerleri içinde bulunan özel ya da tüzel kişilerin sahipleri olduğu boş durumdaki tarla, arsa ve parsellerde ot temizliğini yapma sorumluluğu o yerin sahiplerine aittir. Biz belediye olarak bu yerlere girip çalışma yapamıyoruz. Yer sahipleri de bu alanları bakımsız bıraktığında maalesef yangın tehlikesi ve kontrolsüz haşere üremesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu konuyu hep birlikte çözmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu. 

 

 

“ŞEHRİMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM”

 

Konuyla ilgili vatandaşların hem olası yangın hem olası haşere üremesi hem de yönetmeliklerden dolayı olası ceza kesilmesi ile mağdur olmaması için hassasiyet göstermesini isteyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, “Aynı zamanda bu konu Belediyemiz Emir ve Yasaklar yönetmeliği Madde 27’de açık bir şekilde belirtilmiş. Yönetmelikte ‘Yerleşim yeri içerisinde kalan özel ve tüzel kişilere ait arazilerde yangın tehlikesine ve haşerat üremesine karşı arazi sahibi tarafından ot ve çalı temizliği yapılması zorunludur’ diyor. Siz değerli vatandaşlarımdan rica ediyorum. Şehir içindeki boş arsa, tarla ya da arazinizin bakımını yapın. Biz de şehrin dört bir yanında size daha iyi hizmet vermek için çalışalım. Herkes üstüne düşeni yapsın. Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım. Geleceğin Süleymanpaşa’sını hep birlikte yaratalım” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Dilek Hilal DURAN 


0282 747 65 10